EUROLYRA 2016

Soutěže v recitaci jsou poměrně běžné. Ale ty, při kterých mluvíte cizím jazykem, moc běžné nejsou. A právě takovou je Táborská EuroLyra.

Zakladatelky soutěže paní učitelky Eva Kotrčková a Petra Nagyová z táborského gymnázia se inspirovaly u italských kolegů a již podruhé zorganizovaly tuto soutěž ve spolupráci s táborskou knihovnou.

Soutěžními jazyky byly angličtina, němčina, francouzština a španělština.

V pondělí 5. prosince 2016 se v knihovně sešli jak soutěžící, tak porotci a čestní hosté. Po slavnostním zahájení probíhala samotná soutěž.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích - žáci mladší (2. stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) a starší (studenti SŠ).

Naši školu v anglickém jazyce reprezentovaly: Andrea Matošková ze 4.O a ve druhé kategorii Kateřina Kořenová, Nikol Štefanová a Anna Márová z 5.O.

V prvním kole recitovali všichni ty básně, které si sami připravili. A úroveň účastníků byla opravdu vysoká.

Ti, kteří postoupili do druhého kola, dostali zadaný stejný text a museli se s ním vypořádat na místě.

Recitátoři byli hodnoceni podle čtyř základních kritérií. Kromě výběru vlastního textu, celkového dojmu a kvality recitace se na bodovém hodnocení projevila i dovednost soutěžících porozumět recitovanému textu, aby jej mohli procítěně přednést.

A jak si recitátoři vedli? Kateřina Kořenová zvítězila ve své kategorii a Nikol Štefanová obsadila třetí místo. Anna Márová a Andrea Matošková sice nestály na stupních vítězů, ale i jejich umístění bylo pěkné a cení se i zkušenosti, které dívky nasbíraly.

Chtěla bych tímto poděkovat všem zúčastněným za odvahu reprezentovat naši školu v recitaci v angličtině.