Výsledky okresního přeboru škol v šachu 2013

Naše škola se zúčastnila Okresního přeboru školních družstev v šachu, který pořádal DDM Písek 17. ledna 2013.

V kategorii středních škol nás reprezentovalo družstvo ve složení M. Jirman (4.A), M. Štverák (4.A), J. Kudrna (3.F), V. Tichava (6.O) a R. Pileček (6.O). Toto družstvo bylo ve své kategorii jediné a proto zvítězilo. Protože se hrálo systémem každý s každým, změřilo si síly i se všemi ostatními družstvy a i když těsně, přece se ukázalo být nejsilnějším.
V kategorii základních škol 6.-9. třída za nás bojovala družstva dvě - družstvo třídy 3.O ve složení F. Král, O. Kašpar, J. Hartvich a J. Tyle. a družstvo třídy 4.O ve složení Š. Mašek, J. Novotný, V. Šídlo a D. Pěnkava.

Turnaje se účastnila i dvě družstva z Protivína, jedno v kategorii 1.-4. třída ZŠ a druhé v kategorii 6.-9. třída ZŠ. Ti nejmladší ve své kategorii pochopitelně vyhráli.

Systém každý s každým znamenal, že v každém kole hrála proti sobě dvě a dvě družstva. Páté družstvo mělo pauzu, ale pořadatelé jí využili k tréninku formou simultánky - jeden z rozhodčích, pan Landa, si zahrál současně proti každému členu odpočívajícího družstva. Byla to zajímavá zkušenost. Pan Landa ze dvaceti partií vyhrál osmnáct, porazit ho dokázali jen J. Kudrna a J. Tyle a to možná jen pro nedostatečnou soustředěnost pana Landy.

Celkové pořadí družstev letošního turnaje bylo:
1. Gymnázium Písek - družstvo SŠ
2. Gymnázium Písek - družstvo 4.O
3. ZŠ Protivín - starší
4. Gymnázium Písek - družstvo 3.O
5. ZŠ Protivín - mladší

Děkujeme pořadatelům z řad šachového kroužku DDM Písek, jmenovitě pánům Růžičkovi, Mejtovi a Landovi, za hezký turnaj a všem soutěžícím za pěknou atmosféru.
Doufejme, že příští rok bude obsazen větším počtem škol a už se na něj těšíme!