Vložil/a: Tyle Jana , 16. Prosinec 2016 - 15:31

Náboj Junior je mezinárodní matematicko-fyzikální soutěž pro čtyřčlenné týmy žáků druhého stupně základní školy. Celá soutěž trvá 120 minut, během nichž se týmy snaží  vyřešit co nejvíce příkladů.

Na začátku soutěže obdrží každý tým zadání šesti příkladů. Jakmile tým dospěje u některého z nich ke správnému výsledku, dostane zadání dalšího. Kdo vyřeší v časovém limitu nejvíce příkladů, vyhrává. Obtížnost příkladů postupně vzrůstá.

Náboj Junior probíhá současně na mnoha místech po celé České a Slovenské republice.

...

Vložil/a: Tyle Marek , 16. Prosinec 2016 - 15:11
V pátek 16. 12. 2016 jsme si tradičně zahráli šachy v rámci již 5. ročníku Vánočního šachového turnaje našeho gymnázia.

Účast byla opět vysoká - přihlásilo se 38 borců, i když nakonec jich startovalo jen 33, a to kvůli náhlým nemocem.
Zahráli jsme si švýcarským systémem 9 kol 2x12 minut, což nám zabralo od půl deváté zhruba do jedné odpoledne.

Nejvíc napětí se objevilo u soubojů o první tři místa, i když v závěsu za nimi to také vřelo. Nakonec vítězství po loňském ročníku obhájil Jan Houzar ze 3.A, těsně za ním skončil na druhém místě Jan Kučera ze 7.O a třetí pozici obsadil mladičký Radim Sobotka ze 2.O...
Vložil/a: Drnec Michal , 14. Prosinec 2016 - 14:22