7.O sázela stromky

Záměr sázet stromky jsme pojali už vloni koncem školního roku. Ale to není jen tak! Pan Šatra z MěÚ Písek nám vysvětlil, že ten správný čas bude až na podzim. Tak jsme si počkali. Minulo babí léto, začalo padat listí, rána byla mlhavá a počasí nevlídné. Úterý propršelo a ve středu 13.11. padal sníh s deštěm. Byla to výzva. Šli jsme do toho. Bylo nás 29 žáků.
U křížku na Hřebíčku nás přivítal pan Ševčík s autem plným stromků. Vysvětlil nám, proč se stromky sází, jaké stromky budeme sázet, jak správně zasadit strom a vše jsme si ukázali. Pak jsme se vrhli do práce, protože někteří už začínali být zmrzlí. Bylo nutné vykopat jámy a zatlouct kůly. Pak se teprve usazovaly stromky. 
Na poli jsme si dokonce upekli buřty, protože pan Ševčík nám přivezl i pár suchých polínek. Romantickou chvilku na poli s buřtem někteří jedinci vyměnili za posezení na zádi auta s pizzou, kterou si nechali přivézt. Inu, každý si to užil po svém, ale všichni byli spokojeni.
Závěrem pár hodnocení od žáků:
Nejvíc se mi líbilo: čas strávený se spolužáky při práci, zážitek s kamarády, svačina, výklad pana Ševčíka a buřty, pocit,že jsem něco udělala pro přírodu a dobrodružství, dovoz pizzy, práce v přírodě, zatloukání kůlů, že jsme skvěle spolupracovali jako třída a zasadily jsme s Anet strom ...
Co dodat: až půjdete za pár let alejí na Hřebíček, možná si utrhnete švestku ze stromu, co zasadila Anet.
posloucháme, jak se sází strom
pan Ševčík vysvětluje ošetření kořenů stromu
svačina po práci - pizza
zima, déšť a stromky