Dánští kamarádi v Písku

Dánští kamarádi u nás v Písku

Výměnný program, který započal již v září návštěvou třídy 6.0 a dvou studentů z 2.A v Norre Nissum v Dánsku, pokračoval 1. týden v dubnu návštěvou našich dánských kamarádů u nás v Písku.

Plánovaný příjezd byl v pondělí 1. dubna okolo 13:00 na Bakalářích. Bohužel jsme se na místě dozvěděli, že si řidiči autobusu spletli naše královské město s Pískem u Hradce Králové. Příjezd byl proto posunut na 16:00. Kvůli zpoždění jsme přehodnotili náš program, který jsme pro studenty měli přichystaný a rovnou jsme je vzali na občerstvení do předsálí auly. Poté si každý odvezl svého Dána domů, kde strávili zbytek dne.

V úterý ráno jsme se všichni sešli na Výstavišti. Poté 14 českých studentů spolu se všemi Dány nastoupili do autobusu a odjeli na výlet do Prahy. Každý z nás si před výletem připravil krátká povídání o zajímavých místech, která jsme měli navštívit. Po příjezdu do Prahy jsme viděli Hradčany, chrám Sv. Víta, Petřín a došli jsme procházkou až ke Karlovu mostu, kde jsme měli krátký rozchod. V poledne jsme absolvovali prohlídku muzea u Karlova mostu a projížďku lodí po pražských Benátkách. Následně jsme přešli na Staroměstské náměstí, ukázali Dánům orloj a zakončili výlet na Václavském náměstí. Po příjezdu do Písku jsme si všichni společně šli zahrát bowling a povečeřet.

Ve středu jela druhá polovina českých studentů s Dány na výlet do Českého Krumlova. Dány jsme provedli po městě, došli až na vyhlídku a prohlédli si historické okolí z vrchu. Po rozchodu nás autobus převezl na Kleť, kam jsme vyjeli lanovkou a zpětně sešli dolů. Večer nás čekala závěrečná party v aule s pohoštěním. V průběhu večera jsme hráli hry, zpívali písničky a tancovali. Všichni jsme si večer moc užili.

Poslední den odjeli sami výměnní studenti do Protivína, kde navštívili pivovar. V poledne se vrátili vlakem do Písku, kde na ně čekal oběd v Laser Aréně. Po vyučování jsme přišli za Dány a společně jsme hráli laser game. V 17:00 akce skončila. Poté měli naši dánští kamarádi 3 hodiny na to, aby se připravili na dlouhou cestu, která je čekala. V půl 9 jsme se všichni setkali na Výstavišti a po dlouhém loučení autobus kolem 21:00 odjel.