Exkurze 4.O – Praha

Ve středu 30. 1. 2019 se vydala třída 4.O do města, jehož sláva hvězd se dotýká - a to doslova, jelikož naší první zastávkou bylo pražské planetárium. Zde jsme si nejdříve prohlédli exponáty související s vesmírem a jeho objevováním a poté jsme v promítacím sále zhlédli dokumentární film o tajemství temné hmoty.

Po pauze na oběd jsme se odebrali do Muzea smyslů. Překvapilo nás, jak dobře dokážou oční klamy ošálit naše smysly. Spoustu zábavy si zde užije rozhodně každý, kdo rád pózuje před objektivem fotoaparátu.

Po půldruhé hodině strávené v obchodním centru Palladium jsme se přesunuli k autobusu, který nám zastavil přímo před Divadlem na Vinohradech. Večerní program mohl začít. Všichni elegantně oblečeni usedli do svých sedadel a netrpělivě očekávali začátek představení Romeo a Julie. Humor v první polovině hry nám vykouzlil úsměv na tváři a během druhé části každému tuhla krev v žilách. I ti, kteří se divadla obávali, byli příjemně překvapeni a bouřlivý potlesk v závěru představení to jen potvrdil.

Unavení, ale plni nových skvělých zážitků jsme se pak okolo půlnoci vrátili domů.