Exkurze do Alsaska

3. F v Alsasku

Náše exkurze začala v pondělí 17.6., kdy jsme po deváté hodině společně se žáky z Tábora vyrazili směr Alsasko. Těsně před francouzskými hranicemi jsme ještě doplnili zásoby jídla v německém supermarketu a pak už nás dělili asi jen dvě hodiny cesty od ubytování.

Druhý den ráno, hned po snídani, nás čekala návštěva Hory opic, kde jsme strávili hodinu pozorováním a krmením makaků. Dále naše cesta pokračovala na hrad Haut-Koenigsbourg. Zde jsme obdivovali, jak vybavení hradu, tak i krásný výhled. Poslední na programu dne bylo sokolství na hradu Kintzheim.

Následující den jen několik z nás vyšlo na horu Haut Donon, odkud byl úchvatný výhled na okolní krajinu. Po obědě jsme vyrazili k horskému jezeru Pierre percée, kde pro nás byla připravená soutěž ve čtyřech různých aktivitách. Poté nás čekala návštěva tří opatství a cesta zpět na ubytování.

Čtvrtý den se nesl v duchu návštěvy typických alsaských vesnic s barevnými domy, ale ještě před tím nás čekala návštěva kláštera Mont Sainte Odile. V první vesničce Riquewihr jsme měli hodinový rozchod, během kterého někteří z nás ochutnali typické palačinky. Dále jsme se přesunuli do vesnice Kaysersberg a nakonec jsme se prošli po starém centru města Colmar.

Poslední den ráno jsme strávili společným úklidem ubytování. Po desáté hodině jsme naložili naše zavazadla a vyrazili směr Štrasburk. Nejprve jsme zde navštívili sídlo Evropského parlamentu, poté následoval přesun do centra a společně jsme se prošli po starém městě. Zbytek dne strávil každý podle svého, někdo nakupováním, někdo na festivalu hudby, který zde právě konal. Krátce po jedenácté hodině jsme se všichni sešli a vydali jsme se na zpáteční cestu domů.

Celý pobyt se nám moc líbil, rádi jsme se seznámili s žáky z táborského gymnázia.