Projektové dny estetiky - jaro 2019

Ve dnech 23. a 24. dubna se zúčastnily třídy 2 A, 2.B, 6.O a část 4.F druhé časti projektových dnů estetické výchovy. Pokračovalo se v tématu „100 let republiky“.
Na úterý byl naplánován program v aule školy. V úvodu připomněli studenti z 2.A podzimní část projektových dnů, kdy jsme navštívili představení Tančírna 1918-2018 v Divadle ABC, Rudolfinum a výstavu Františka Kupky ve Valdštejnské jízdárně. Právě na poslední zmíněný bod navazovala přednáška Veroniky Soukupové na téma „F. Kupka a jeho práce pro republiku“. Ve třetí části programu představili žáci 2.B své prezentace, v nichž zmapovali vývoj české hudby za poslední století. Po přestávce byla na řadě přednáška Tomáše Lygy, tentokrát o klíčových okamžicích vývoje českého filmu. Na závěr předvedly třídy 2.A a 6.O svá taneční a hudební vystoupení, v nichž se věnovaly klíčovým okamžikům a známým hitům v historii republiky.
Středeční program byl rozdělen na dvě části, jednou z nich byla návštěva Prácheňského muzea. Na výstavě JITEX se žáci dozvěděli zajímavosti o tomto významném podniku a zároveň si mohli prakticky vyzkoušet například tkaní na tkalcovském stavu. V další části se seznámili s některými významnými osobnostmi regionu. Měli rovněž možnost prohlédnout si některé historické oděvy, které se na Písecku nosily v 19.století. Druhá část programu se odehrávala ve školní tělocvičně. Žáci se pod vedením E. Petráškové naučili některé taneční kroky a sestavy, které provázely naši historii. Prošli období od jazzu a swingu, přes rokenrol a disco, až po hip hop.
Studenti si projektové dny užili, odcházeli spokojení, plní dojmů a nových zajímavých informací.

Růžena Bártová