Úspěchy v matematických týmových soutěžích

Ve dnech 23. března a 16. května se naši žáci zúčastnili matematických týmových soutěží Náboj a MaSo, které se konaly v Praze. Obě soutěže spočívají v řešení zajímavých úloh, které pomáhají rozvíjet představivost, logické myšlení a zájem o matematiku. MaSo navíc pokaždé obsahuje zajímavou hru, čímž prověřuje také strategické uvažování.

V Náboji v kategorii Junioři se zúčastnil tým ve složení Vilém Fiala, Marek Novák, Dominik Oškera (všichni 5.O), Jan Jevčák (1.B) a Lukáš Hronek (2.B), který v rámci České republiky obsadil krásné 32. místo ze 139 soutěžních týmů a v rámci mezinárodní soutěže se umístil na 138. místě z celkových 490 týmů.

V Náboji v kategorii Senioři soutěžili Kateřina Veličková (3.A), Petr Bečvář, Jan Houzar (oba 4.A), Filip Král a Ondřej Váňa (oba 8.O). Ze 139 soutěžních týmů skončili na pěkném 50. místě a v rámci mezinárodní soutěže obsadili 185. místo ze 486 soutěžních týmů.

V soutěži MaSo nás reprezentoval pouze jeden tým ve složení Veronika Jirčíková (1.O), Radim Sobotka, Martin Větrovský (oba 3.O) a Šimon Glück (4.O). Chlapci se zúčastnili již před půl rokem a zkušeností využili. V rámci celé České republiky se tým umístil na nádherném 16. místě z celkových 111 týmů.

 

Všem zúčastněným gratulujeme ke krásným výsledkům a děkujeme za reprezentaci školy.