Vítání jara královskou hrou

V pátek 5. dubna 2019 jsme v aule našeho gymnázia uspořádali ve spolupráci s DDM Písek již tradiční přebor jednotlivců píseckých škol v šachu, letos s názvem JARO 2019.

Do soutěže se přihlásilo celkem 38 hráčů ze sedmi píseckých škol, kromě gymnázia to byly tentokrát samé základní školy. Nejvíc borců - 13 - bylo z domovské školy, tedy z gymnázia, hned za nimi byla ZŠ Tylova, která vyslala osm žáků. Však se také jednalo o členy šachového kroužku, který už má na tamní škole tradici a hlavně velmi dobré jméno. A hned od začátku turnaje bylo u některých z nich znát, že se šachovému sportu věnují již déle a pod odborným vedením.
Ostatní školy (ZŠ Benešova, Husova, Masarykova, Šobrova, Cesta) nasadily do turnaje nejvýše pět hráčů a většinou se jednalo o rekreační zájemce o šachovou hru. Přesto se ale srdnatě postavili každému soupeři! Bylo nádherné sledovat, jak proti sobě bojují nejmladší žáčci s těmi nejstaršími. Věk totiž, jak naše zkušenosti ukazují, většinou ve hře nerozhoduje.
Hrálo se celé dopoledne a jako vždy, i dnes to bylo na devět kol 2x12 minut. Hráče k sobě do jednotlivých kol vybíral program Swiss manager, který nám sice zpočátku natropil trochu starostí, ale nakonec se vše zdařilo a ani počáteční časový skluz nebyl v závěru znát.
Celý turnaj měl pod dohledem zkušený šachista pan Tomáš Růžička, člen a trenér šachového kroužku při DDM Písek, který nejen soudcoval, ale zároveň zajistil šachový materiál a technicky organizaci turnaje velmi podpořil. Patří mu velký dík!
Ceny nejen pro vítěze věnoval do turnaje Dům dětí a mládeže Písek, takže si nakonec každý z hráčů mohl kromě zážitků odnést i něco malého s sebou.
Úplnou výsledkovou listinu naleznete v příloze, zde vám prozradíme ty, kteří skončili na stupních vítězů. Byli to Jakub Stinka s deviti body a Benedikt Chmelík se sedmi a půl bodem, oba ze ZŠ Tylova, a barvy domácích zachránil gymnazista Šimon Glück se šesti a půl bodem.
Gratulujeme nejen vítězům, ale všem, kteří si přišli zahrát a zároveň děkujeme za hladký průběh celého turnaje.
Věříme, že si všichni pěkně zahráli a budeme rádi, když se příště přihlásí znovu.
Šachu zdar!
 
PřílohaVelikost
jaro_2019_konecne_poradi.pdf40.07 KB