3.F v Animáriu

Návštěva Sladovny se nám moc líbila. Samotná náplň celého programu byla velice výživná a poučná, ale i kreativní a přátelská. Mohli jsme si vyzkoušet mnoho nových věcí, jako přivést naše kresby k životu nebo třeba animaci figurek z modelíny. Rozpohybovat něco zcela neživého bylo pro mnohé z nás naprostá novinka, ale díky této zkušenosti jsme si přiblížili těžkou práci animátorů.

Anna Kuchtíková, Hana Pfeilerová

 

Nejdříve jsme se podívali na video o tvorbě animace a poté jsme se rozdělili do skupin po třech a začali jsme tvořit. Animace jsme dělali tak, že jsme nafotili 12 snímků těsně po sobě a tím nám z toho vznikla krátká videa, některá se dokonce i povedla. Nakonec jsme si své animace navzájem prohlédli a vydali jsme se zpátky do školy. Byla to velmi dobrá zkušenost do budoucna a rádi bychom si to vyzkoušeli znovu.

Vanessa Schwarzová, Simi Škrnová

 

Tuto akci jsme si velice užili a můžeme jí doporučit všem našim spolužákům a kamarádům. Měli jsme možnost se nejen dovědět něco o práci animátorů, ale také se seznámit s hosty, kteří zde byli z vídeňského ZOOM muzea, se kterým písecká Sladovna úzce spolupracuje. Během této akce se nenaučíte jenom animovat, budete mít také možnost vytvořit si vlastní animaci, kterou si potom budete moci pustit. My jsme pracovali např. s animacemi clay, objektovou animací a pixilací, která nás bavila nejvíce. Odešli jsme s pozitivní náladou a energií na celý den.

Tadeáš Trecha, Honza Vacek

 

Našli jsme v sobě kreativitu a naučili se zde novým zkušenostem.  Měli jsme možnost si vyzkoušet řadu různých druhů animací, jako jsou například pixilace, objektová animace, clay animace a mnoha dalších. Naši návštěvu obohatili zahraniční hosté z animária v Rakousku. Díky krátkému odreagování jsme odešli s velmi dobrou náladou a pocitem, že jsme se něco nového naučili.

Soukupová Lucie, Šašková Johana