Ústřední kolo Bobříka informatiky

Ve středu 1. února proběhlo na Gymnázium Česká v Českých Budějovicích ústřední kolo soutěže Bobřík informatiky v kategorii Senior, kterého se zúčastnili i naši studenti. Hlavním cílem této soutěže je rozvíjet informatické myšlení. Do Bebras Challenge, jak se ústřední kolo jmenuje, postoupilo přibližně 30 nejlepších řešitelů z každého kraje. Studenti řešili algoritmické úlohy a náročnější animace. Naši školu úspěšně reprezentovali studenti Karel Kubeš ze 6.O a Marie Záluská ze 7.O, která se stala úspěšnou řešitelkou soutěže.

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!

A. Lukášová

Více najdete na stránkách: Úvod - Bobřík informatiky (ibobr.cz)

Krajské finále - florbal dívek

Ve čtvrtek 26.1. jsme se s naším dívčím týmem vydaly na krajské finále florbalového turnaje do Milevska. Po příjezdu na tamější nádraží nás hned na úvod zaskočila kluzká cesta, táhnoucí se až před vchod sportovní haly. Svižně jsme ji pokořily a za okamžik nás čekalo první utkání se Střední zdravotní školou z Tábora. Naskočily jsme do turnaje sebevědomě, ale i s kapkou patřičné nervozity, a předváděly skvělý výkon. Musím zde zmínit neskutečné zákroky, které s vervou předváděl náš gólman „Hrubec“ v podání Veroniky Vedrové. První utkání skončilo bez branek na obou stranách. Následovala hodinová pauza mezi dalším zápasem proti Střední zdravotnické škole České Budějovice. Hráčky z krajského města hrály velmi tvrdě, a byť nám byly odpískány dva, dovolím si říct, nespravedlivé fauly, skončilo i toto utkání 0:0. V naší skupině A jsme obsadily 2. místo.

Geologická olympiáda

V úterý 10.1.2023 se naše žákyně Vanesa Jírová ze 4.O zúčastnila okresního kola geologické olympiády. Soutěž probíhá každoročně na školní i okresní úrovni on-line testem. Vanesa byla velmi úspěšnou řešitelkou, v okresním kole se umístila na prvním místě. Postupuje tedy do krajského kola, které se bude konat koncem března v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích.

Gratulujeme k postupu a přejeme hodně úspěchů v krajském kole!

Německé lektorky v hodinách němčiny

Česko – německá mládežnická organizace Spirála Ackermann-Gemeinde je sdružení pro mladé lidi od 14 do 26 let, kteří chtějí porozumět cizímu jazyku, dějinám střední Evropy a kultuře. V pátek dne 13. 1. 2023 navštívily naši školu tři lektorky z této organizace a s tématy  Rodina, Životní prostředí a Nakupování a služby se zapojily do výuky německého jazyka ve třídě 2.O a seminářích konverzace pro třetí a čtvrtý ročník. Žáci tak měli možnost procvičit daná témata v rámci aktivit s rodilými mluvčími a dozvědět se o možné spolupráci s touto organizací.

Best in English 30.11.2022

10.ročník mezinárodní on line soutěže v angličtině Best in English se konal stejně jako loňský rok na konci listopadu, ale proti tomu 9.ročníku byl jiný. Úspěšnější!

Narostl počet soutěžících (22 779 v roce 2022, v roce 2021 “pouze“ 17 223), takže třicítka našich studentů měla opravdu velkou konkurenci. Nejlépe naši školu reprezentovala Barbora Voráčková z 5.O, která skončila na výborném 58.místě.

Pěkné je i umístění naší školy. Ze 704 škol jsme díky všem soutěžícím skončili na 74.místě.

Všem děkujeme za účast, všichni si zaslouží naše uznání a Barboře velká gratulace.

Vladimíra Mašková