Exkurze třídy 1.F - Praha - Hrad, Pražské Benátky, Národní divadlo

Po dlouhém plánování jsme se konečně 22.6. 2017 vydali,kam jinam, než do Prahy. Lehce po půl desáté jsme se všichni sešli a vyrazili na cestu.Po hodině sezení v autobuse jsme dorazili a čekala nás cesta po královských schodech až k Pražskému hradu. Za doprovodu milé paní průvodkyně jsme navštívili katedrálu sv.Víta a Vladislavský sál. Poté jsme se přemístili ke Karlovu mostu,kde jsme čekali na plavbu Pražskými Benátkami. Nastoupili jsme na loď s názvem Vodouch a při usazení jsme dostali zmrzlinu,která nám ve velmi teplém počasí zpříjemnila plavbu. Pluli jsme po řece v okolí Karlova mostu a od slečny kapitánky jsme se dozvídali různé zajímavosti o budovách ležících v blízkosti Vltavy. Celou plavbu jsme ukončili u oblouku Juditina mostu. Následovala prohlídka muzea Karlova mostu,kde jsme vyslechli informace nejen o historii mostu,ale také něco málo o historii řádu Křížovníků.

Pražský Hrad

Rafty - 4.O

V pátek 12.5.2017 se vypravila třída 4.O na dobrodružnou cestu po Vltavě z Vyššího Brodu do Českého Krumlova. Odbila sedmá hodina ranní a 23 statečných žáků nasedlo do vlaku a vydalo se na strastiplnou cestu českých drah. Po několika přestupech jsme dojeli do výchozí stanice naší plavby. Na místě jsme poprvé spatřili mohutnou řeku Vltavu v celé své kráse a seznámili jsme se s našimi instruktory – Tomíkem, Peťou a jejich psem Hubertem. Poté jsme vzali svoje nejlepší kamarády, pádla, a vyrazili jsme na vodu. Celý den, který jsme strávili na řece, jsme hráli různé hry, jako například souznění s přírodou. Když přicházel konec prvního dne, tak zdánlivě nevinný Mačeta (Dominik Mašata)rozpoutal vodní válku. Potom, co jsme všichni úplně promočení dorazili do kempu u Fíka, šla se většina lidí koukat na hokejový zápas Česka proti Slovinsku, který Češi vyhráli. Během večera jsme pokřtili nové vodáky, opékali buřty a zpívali písničky v doprovodu kytary.

Přebor píseckých škol v orientačním běhu

V pátek 16. 6. 2017 proběhl již 5. ročník. Účastníci byli, stejně jako v minulých letech, převážně ze ZŠ Svobodná a z píseckého gymnázia. Z jiných škol startovaly hlavně děti, které již s orientačním během mají nějakou zkušenost nebo jsou registrovaní v oddíle orientačního běhu, Orientační sporty Písek, který přebor pořádal.

V kategorii středních škol zvítězili Petra Roušalová a Luboš Říha. Kategorii registrovaných závodníků ve věku do 15 let vyhrál Vojta Velát z 1.O naší školy.

Blahopřejeme!

Kategorie registrovaných závodníků
Kategorie SŠ - dívky
Kategorie SŠ - chlapci
Vyhlášení výsledků

Český Krumlov, Hluboká a 1.O

A už jedem! Konečně jsme vyrazili! Odjíždíme autobusem z Budějovické zastávky. Náš první cíl bude v Českém Krumlově, kde navštívíme grafitové doly. Poté vyrazíme na Hlubokou do ZOO. Jede s námi naše třídní učitelka, p. uč. Daniela Šebellová, a naše učitelka zeměpisu, p. uč. Jana Vondrušková. Všichni se těšíme.

Cesta sice trvala docela dlouho, ale stálo to za to. Už jedeme vláčkem do grafitového dolu, všichni oblečeni v kombinéze a gumácích, na hlavě helmu a v ruce baterku. Dorazili jsme na místo, odkud musíme jít pěšky. Pan průvodce nám ukazoval grafitový důl a v jednom místě jsme se mohli grafitem i namalovat. Z dolu jsme vyšli špinavý jako kominíci. Snědli jsme si svačinu a jeli k našemu druhému cíli, do ZOO na Hlubokou.