Studentské volby

Touto zprávou bychom Vás chtěli pozvat ke studentským volbám, které se budou konat 20. a 21. září v aule gymnázia.

Budete mít možnost volit 1 z 22 kandidujících subjektů do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Stejně jako u běžných voleb bude zajištěna anonymita plentou a volební urnou. Na rozdíl od standardních voleb budou sesbírané hlasy sloužit pouze k vytvoření statistik ohledně politických názorů studentů učilišť, středních škol a gymnázií.

Pokyny, jak volit, a vzorové hlasovací lístky budou k dispozici ve třídách. Volit budou moci všichni studenti starší 15 let.

Věříme, že účast bude pro studenty přínosem. Nejenom, že získají zkušenost, jak volit, ale využijí příležitosti, kterou generace našich rodičů neměla. Demokracie u nás byla obnovena po roce 1989, kdy lidé dostali zpět možnost svobodně a beztrestně rozhodovat o politické reprezentaci.

Doufáme, že Vás 20. a 21. září uvidíme.

Wir sprechen Deutsch!!!

Ve čtvrtek 17.6. navšívili třídy 1.A a 5.O rodilí mluvčí z Německa, a to v rámci projektu sdružení Ackermann- Gemeinde. Žáci měli možnost ověřit si své znalosti němčiny v praxi. Komunikace v němčině byla zpočátku sice trochu rozpačitá, ale všichni se brzy osmělili a dokázali vést rozhovor v cizím jazyce, zahráli si s německým praktikantem Robinem několik her a rozšířili si slovní zásobu. Na konci dokonce čekala žáky malá odměna.

Sl.zásoba hrou - téma Umweltschutz

Jihočeská žabka "doskákala" i do naší školy

Literární soutěž Jihočeská žabka, kterou již pošestnácté vyhlásil Jihočeský klub Obce spisovatelů v součinnosti s Jihočeským krajem, byla určená studentům středních škol ve věku od 15 do 21 let. Letošní téma "Jak se stát optimistou" oslovilo tři žáky naší školy. Do Českých Budějovic dostal pozvání Roman Kajer ze třídy 1.A. Jeho práce s názvem "Hlasitost bdění" zaujala členy poroty natolik, že mu přidělili pomyslnou druhou příčku. Vzhledem k tomu, že se soutěže zúčastnilo 66 žáků z celého Jihočeského kraje, je úspěch teprve šestnáctiletého Romana obdivuhodný. Gratulujeme!

FYZIKÁLNÍ PROJEKT: HUDEBNÍ NÁSTROJ / CAMERA OBSCURA aneb FYZIKA NENÍ NUDA

   Žáci 2.B či 6.O si mohli během distanční výuky dobrovolně zvolit práci na projektu, ve kterém měli vlastnoručně vyrobit jednoduchý hudební nástroj (probírali jsme kapitolu ZVUK), nebo cameru obscuru (probírali jsme kapitolu SVĚTLO), vysvětlit fyzikální princip  a předvést spolužákům. Na výrobku pracovali po několik týdnů: vedli si pracovní deník, plánovali postup prací, překonávali překážky spojené se sháněním materiálu na výrobu, vlastní výrobou i závěrečnou prací, aby vše fungovalo, jak má. Připravovali prezentaci, kde kromě teorie a postupu výroby zaznamenali i výsledky své práce.
   Vzniklo 8 týmů a v nich pracovalo 21 žáků. Ne všichni však prokázali odhodlání práci dokončit :)

Matematika není jen strašákem!

Často slýcháme o nočních můrách, které řadě lidí způsobila školní matematika. Je pravdou, že v době distanční výuky by mohli mít současní žáci a studenti podobné názory, ale jsou mezi nimi
i výjimky, které počítání prostě baví.

 I v době online výuky se někteří žáci naší školy zapojili do matematických a fyzikálních soutěží. A vedli si opravdu výborně.

V okresním kole matematické a fyzikální olympiády získali naši žáci výborná umístění na pomyslných stupních vítězů.
OK MO 6: 1. místo Jakub Janča a 2. místo Lukáš Janča
OK MO 7: 1. místo Jan Novák
OK MO 8: 1. místo Milan Kadlec a 3. místo Julie Klementová
OK MO 9: 1. místo Ivo Sobotka
OK FO 9: 1. místo Ivo Sobotka
KK MO 9: 10. místo Ivo Sobotka

Nelze zapomenout ani na Lucii Pojslovou a Martina Větrovského, kteří již bojovali v KK MO kat. B a netrpělivě čekají na výsledky.

RunCzech/Pryč ze židle

Dobrý den všem,

rádi bychom Vás informovali o možnosti účastnit se sportovní běžecké výzvy a zároveň reprezentovat Gymnázium Písek  v soutěži středních škol

RunCzech/Pryč ze židle.

https://mailchi.mp/runczech.com/velke_velikosti_treninky_nutricni_timing-1587002?e=27d0f087f0

Naši školu jsme do této výzvy zaregistrovali a nyní už je tedy vše na Vás.

Všichni, kteří rádi běháte a chtěli byste podpořit Gymnázium Písek, se můžete registrovat (obdržíte startovní číslo) a po vytvoření účtu přihlásit k závodu. Samozřejmě pod kódem naší školy VMB4YKMGUFFQ .

Pak už jen zbývá zadávat výsledky (screenshot se záznamem z aplikací, kde musí být čitelný počet kilometrů, datum a čas).

Tato výzva je nejen pro studenty, ale také rodiče, přátele, učitele, …