Úřední den - středa

Úřední hodiny na gymnáziu.
Středa: 9:00 hod. - 12:00 hod.

Přebor píseckých škol v orientačním běhu

V pátek 21. června proběhl již 7. ročník Přeboru píseckých škol v orientačním běhu. Největší účast byla již tradičně ze ZŠ Jana Husa a z naší školy. Letos nás reprezentovaly třídy 2.O a 5.F. Ve svých kategoriích zvítězili Natálie Hnyková, Dagmar Voldánová, Šimon Hladík a Filip Dušek.
Blahopřejeme!
Celkové výsledky najdete na  https://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=5374#112252 a fotografie ye závodu na https://os-pisek.rajce.idnes.cz/21.6._7._Prebor_piseckych_skol/

Hra se zvukem

V pátek 14. 6. 2019 navštívil naši školu anglický vědec dr. Michael Londesborough, který nám představil fyziku z mnohem zábavnějšího pohledu, než zažíváme při běžných hodinách ve škole. Ukázal nám fungování zvuku tak, že ho zviditelnil, například pomocí světla a dýmu. Mohli jsme tak spatřit jeho tvar a také sílu.

Neobvyklá přednáška z oboru přírodních věd přítomné žáky prvních ročníků velmi zaujala a těšíme se na další obdobné akce. Přednášející byl odměněn dlouhým potleskem.

Marcela Vlčková, 1.A

Projektový den "Le français - jeu t´aime"

Dne 24.6.2019 se za finanční podpory Francouzského institutu v Praze uskutečnil projektový den „Le français – jeu t´aime“. Studenti 5.F představili svým mladším spolužákům různé herní aktivity pro výuku francouzštiny. Poté pan Arnaud Rivoire, ředitel Francouzské aliance v Českých Budějovicích, seznámil studenty s výjezdovým programem Rok ve Francii a pozval je k mezinárodním zkouškám Delf scolaire. Netradiční dopoledne završilo zhlédnutí francouzského filmu Demain tout commence (I dva jsou rodina) v kině Portyč.

Exkurze do Alsaska

3. F v Alsasku

Náše exkurze začala v pondělí 17.6., kdy jsme po deváté hodině společně se žáky z Tábora vyrazili směr Alsasko. Těsně před francouzskými hranicemi jsme ještě doplnili zásoby jídla v německém supermarketu a pak už nás dělili asi jen dvě hodiny cesty od ubytování.

Druhý den ráno, hned po snídani, nás čekala návštěva Hory opic, kde jsme strávili hodinu pozorováním a krmením makaků. Dále naše cesta pokračovala na hrad Haut-Koenigsbourg. Zde jsme obdivovali, jak vybavení hradu, tak i krásný výhled. Poslední na programu dne bylo sokolství na hradu Kintzheim.

Následující den jen několik z nás vyšlo na horu Haut Donon, odkud byl úchvatný výhled na okolní krajinu. Po obědě jsme vyrazili k horskému jezeru Pierre percée, kde pro nás byla připravená soutěž ve čtyřech různých aktivitách. Poté nás čekala návštěva tří opatství a cesta zpět na ubytování.