Úspěch našich plavců v krajském kole

Dne 4. prosince 2018 jsme se zúčastnili krajského kola plaveckých závodů ve Strakonicích. Družstvo dívek (ve složení Lucie Souhradová, Lucie Blažková, Bára Houšková, Johana Švandová, Andrea Matošková, Bára Chmelíková) vyhrálo, ale na republikové finále nepostupují, z důvodu účasti mladší závodnice Johany Švandové. Chlapci (Kristián Svoboda, Adam Turek, Petr Kortan, Antonín Šimák, Martin Zach, Vojtěch Rubeš) se umístili na třetím místě.

Lucie Souhradová, Adam Turek, 7.O

Studenti Gymnázia Písek zvítězili na Mistrovství ČR v basketbalu a postupují na Mistrovství Světa

V pondělí a úterý 3. - 4. 12. 2018 se uskutečnilo republikové finále v basketbalu středních škol a víceletých gymnázií v Jindřichově Hradci. Naši žáci prošli okresním kolem v Písku, dále krajským kolem ve Strakonicích a prošli i kvalifikací skupiny B do republikového finále. Zde se sešlo šest nejlepších týmu z celé ČR. Gymnázium Písek po urputných bojích obsadilo 1. místo a vybojovalo si postup na Mistrovství Světa, které se koná 3. - 11. 4. 2019 na Krétě. Více informací o průběhu celého turnaje uvedeme v připravovaném článku.
Vítezná sestava družstva Gymnázia Písek: Pavel Černý (C), Mikoláš Houser, Matěj Mach, Tomáš Hladík, Martin Štrobl, Jan Kříž, Ondřej Fleisig, Jan Hanslbauer, Kryštof Pytelka, Filip Arnican a Josef Sedláček.
Republikoví šampióni.

Vítězství v X.O.!

  Piškvorky nejsou jen souboje křížků a koleček, ale je to nelehká hra, pro kterou je potřeba rychlá mysl, formální logika, vymýšlení strategií a tvorba správných schémat vedoucí k výhře.
Ve čtvrtek 29.11. jsem opět měla tu čest vidět mistrovské taktiky našeho týmu Heavy Cargos na krajském kole v Českých Budějovicích. Vše se povedlo na jedničku a to doslova!!! Neskutečně zapálený kapitán týmu Lukáš Vala, nejrychlejší hráč turnaje Patrik Srb, nejpodstatnější článek v rozhodujícím souboji Vojtěch Štěpánek, nadprůměrně inteligentní Kateřina Veličková a v neposlední řadě Daniel Necuda, který dokáže „rozebrat“ kohokoli a cokoli, soupeřům naprosto jasně ukázali, že Heavy Cargos, nejlepší jihočeský tým, musí respektovat. Velmi gratulujeme k postupu do Grandfinále v Brně!

Úspěch v matematické týmové soutěži

Dne 6. listopadu se naši žáci zúčastnili matematické týmové soutěže MaSo, která se konala v Praze. Soutěž spočívá v řešení zajímavých úloh, které pomáhají rozvíjet představivost, logické myšlení a zájem o matematiku. Navíc pokaždé obsahuje zajímavou hru, čímž prověřuje také strategické uvažování.

Náš jediný tým ve složení Veronika Jirčíková, Ivo Sobotka (oba 2.O), Radim Sobotka a Martin Větrovský (oba 4.O) se v rámci celé České republiky umístil na vynikajícím 5. místě z celkových 115 týmů. Jako odměnu obdržel každý člen týmu diplom, tričko a další drobné dárky.

 

Všem zúčastněným gratulujeme k úspěchu a děkujeme za reprezentaci školy.

KB Florbal Challenge - dívky

V pondělí 26. 11. se na naší škole uskutečnilo okresní kolo soutěže Komerční banka Florbal Challenge 2018 pro kategorii dívek.
Ve vzájemném duelu s hráčkami ze Střední zdravotnické školy Písek zvítězilo družstvo naší školy a děvčata tak postupují do krajského kola soutěže. Držme jim palce!

Florbal dívek

Družstvo dívek Gymnázia Písek vybojovalo 2. místo v okresním finále soutěže AŠSK ve florbale v kategorii 8. - 9. třída. Děkujeme děvčatům za krásný sportovní výkon i reprezentaci školy.