Gymnázium Písek na Mistrovství světa v Řecku

Po několikaměsíčních přípravách a řadě peripetií při organizačním zajištění celé akce se studenti píseckého gymnázia vydali reprezentovat Českou republiku na řecký ostrov Kréta, rodiště boha Dia. V pátek 12. dubna odletěla do Středomoří celkem 29členná česká delegace skládající se ze studentů Gymnázia Písek, studentek Střední odborné školy pro administrativu Evropské unie z Prahy a zástupců AŠSK. Dějištěm 25. MS v basketbalu škol se stalo město Heraklion. Zde se utkalo celkem 50 družstev, 26 dívčích a 24 chlapeckých. V boji o titul světových šampiónů bojovalo 571 hráčů a hráček.

Okresní finále ve fotbale

V úterý 23. dubna se naši studenti zúčastnili okresního finále ve fotbale V. kategorie. Gymnázium Písek se ve skupině utkalo s družstvem Obchodní akademie Písek, které porazilo 1:0 díky brance Martina Vrchlavského. Celou akci rozjel Pavel Kalianko, který na hřišti budil velký respekt. Ve druhém utkání skupiny naši žáci nestačili na soupeře ze SOŠ a SOU Písek. Poslední utkání o 3. místo jsme sehráli s týmem VOŠL a SLŠ Písek, které nás hned v úvodu zaskočilo rychlou brankou. Gymnazisté poté přidali na aktivitě a vyhráli 2:1, když se dvakrát parádně trefil kapitán týmu Jaroslav Sedláček.
Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy.

Okresní kolo Odznaku všestrannosti

Ve středu 10. dubna 2019 se vybraní žáci naší školy zúčastnili okresního kola Odznaků všestrannosti OV. Tohoto kola, které se konalo na ZŠ E. Beneše v Písku, se zúčastnilo přes 150 závodníků. Naši školu reprezentovalo 21 žáků.

Okresní kolo OV se skládalo z 5 disciplín: trojskok, švihadlo, hod medicinbalem, kliky a dribling.

V kategorii družstev naše škola obsadila 7. místo (Veronika Jirčíková, Evelína Bočková, Natálie Hřebejková, Klára Konfrštová, Tomáš Bouda, Milan Kadlec, Filip Kortan a Matěj Slabý).

Všichni závodníci se zároveň účastnili i soutěže jednotlivců. Kategorie byly rozdělené na chlapce a dívky, dále pak podle ročníku narození (2004-2009). Závodníci umístění na 1. a 2. místě postupují do krajského kola.

Mezi postupujícími jsou:

Dánští kamarádi v Písku

Dánští kamarádi u nás v Písku

Výměnný program, který započal již v září návštěvou třídy 6.0 a dvou studentů z 2.A v Norre Nissum v Dánsku, pokračoval 1. týden v dubnu návštěvou našich dánských kamarádů u nás v Písku.

Plánovaný příjezd byl v pondělí 1. dubna okolo 13:00 na Bakalářích. Bohužel jsme se na místě dozvěděli, že si řidiči autobusu spletli naše královské město s Pískem u Hradce Králové. Příjezd byl proto posunut na 16:00. Kvůli zpoždění jsme přehodnotili náš program, který jsme pro studenty měli přichystaný a rovnou jsme je vzali na občerstvení do předsálí auly. Poté si každý odvezl svého Dána domů, kde strávili zbytek dne.

Certifikát DELF z francouzštiny

Ve čtvrtek 4/4/2019 proběhlo v naší aule předávání mezinárodních jazykových diplomů DELF studentům francouzského jazyka. Diplom obdrželi úspěšní kandidáti z rukou ředitele Francouzské aliance v Českých Budějovicích Arnaud Riviera. Za jeho účast mu velice děkujeme.

Adéla Mikešová (8.O): "Nikdy jsem si nepomyslela, že bych vůbec mohla získat certifikát z francouzštiny, natož že to bude můj první jazykový diplom. Díky naší nové učitelce jsem však pochopila, že můj strach z tohoto krásného jazyka byl pouze osobní blok. Příprava na zkoušku u mě nebyla nijak složitá. Většinu času jsem věnovala sledování živé francouzštiny ve filmech a hudbě. I přes obrovskou nervozitu jsem nakonec zkoušku úspěšně složila a vyzvedla si diplom na oficiálním předávání, které pro nás bylo velkým překvapením."

Entretien avec l'ambassadeur de France

Rozhovor s panem Rolandem Galharaguem

Jako seminární práci ze ZSV jsem si vybrala téma “Francouzsko-české vztahy”. Oslovila jsem francouzského velvyslance Rolanda Galharagua, který byl ochotný přijmout mě na velvyslanectví v Palais Buquoy. Během několika minut jsem se ho ptala na otázky ohledně jeho profese a jeho pohledu na Českou republiku.
Přepis rozhovoru si můžete přečíst na nástěnce vedle kabinetu francouzštiny.
Lucie Hoffmannová (6.F)