Republikové finále v přespolním běhu

Dne 17. 10. 2019 se v Hradci Králové konalo Republikové finále v přespolním běhu. Naši školu reprezentovalo družstvo dívek ve složení Klára Konfrštová, Sára Nosková, Veronika Horká, Eliška Lisová, Natálie Hřebejková a Anna Holečková a obsadilo pěkné 9. místo. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.
Nástup družstev
Hromadný start
Naše družstvo

PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN

Ve středu 16. října se konala soutěž Přírodovědný klokan 2019/2020. Pořádá ji Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Soutěží se ve dvou kategoriích a zúčastnění žáci mají během 40 minut zvládnout 24 otázek z matematiky, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu a všeobecných znalostí.

Účast na našem gymnáziu byla v letošním školním roce nízká. V kategorii Kadet soutěžilo 9 žáků ze tříd 3. O, 4. O a 1. F. Nejúspěšnějšími se stali Ivo Sobotka ze 3. O a Adéla Kroupová ze 4. O, kteří získali stejný počet bodů. Pomyslný bronz si odnesla Anna Holická ze 4. O.
Kategorie Junior měla jen čtyři soutěžící. Nejvyššího bodového zisku dosáhl, a tedy příčku nejvyšší „vybojoval“ Kryštof Moroz z 5. O. Následující dvě pozice obsadili jeho spolužáci, druhé místo Radim Sobotka a třetí byl Martin Větrovský.

Naši žáci v roli herců aneb němčina jinak

Poprvé zavítal do našeho města divadelní spolek Galli -Theater a naši žáci byli u toho. Německé interaktivní představení "Hans im Glück" rozhýbalo 9. října v Městské knihovně vybrané žáky ze tříd 2.O - 4.O.
Honza (v podání Vojtěcha Veláta) měnil hroudu zlata za různá zvířata, až nakonec všichni zjistili, že pravé bohatství nalezne člověk doma.
Publikum se bavilo, dětští herci měli možnost promluvit si s rodilými mluvčími a každý „pochytil“ nějaké nové slovíčko.
Potěšilo nás, že se němečtí protagonisté pochvalně vyjádřili o aktivitě našich žáků a jejich chuti mluvit na jevišti cizí řečí.

Staň se diplomatem

Dne 27. 9. 2019 se žáci třetího a čtvrtého ročníku osmiletého gymnázia a žáci prvního a druhého ročníku francouzského gymnázia účastnili projektu Asociace pro mezinárodní otázky ,,Staň se diplomatem" v Českých Budějovicích. Cílem bylo vytvoření regionální simulace zasedání Rady bezpečnosti OSN, kde se letošní rok jednalo o bezpečnostní situaci v Mali. Tento projekt měl za úkol rozvíjet a osvojit nové konverzační, argumentační a prezentační schopnosti žáků.
Celá regionální simulace byla rozdělena do dvou částí. V první části programu se účastníci seznámili s fungováním organizace OSN, úlohou Rady bezpečnosti při řešení světových konfliktů a se současnou bezpečnostní situaci v Mali. Aby simulace zasedání Rady bezpečnosti mohla být co nejbližší skutečnosti, nevyhnuli se ani přednášce o jednacím řádu, kterým se při následném jednání museli řídit.