Exkurze na dotřiďovací linku Vydlaby Smrkovice

Ve čtvrtek 4. 10. 2018 se naše třída 1.F účastnila exkurze na dotřiďovací linku Vydlaby Smrkovice, která je pravidelně organizována pro žáky prvních ročníků v rámci EVVO, ve spolupráci s odborem ŽP.
Na úvod jsme se seznámili s celým provozem. K čemu všechno, co jsme kolem sebe viděli, slouží a na co si musíme dávat pozor.
V první části exkurze se mluvilo o celé skládce, kam se co vozí a sváží, co vše lidé doma vyhodí do popelnice anebo co přivezou nějaké společnosti jako přebytečný materiál. Je toho opravdu hodně. V budoucnu by se toto všechno mělo omezit.
V druhé části jsme se přesunuli k pásům, kde zaměstnanci roztřiďují plasty a papíry. Mají směnu na osm hodin a přitom neustále stojí.

Vreden 30.9.- 5.10.2018

Dva týdny od návštěvy německých studentů v Písku uplynuly jako voda a my (většina žáků 5.O a někteří žáci 2.A,2.B, 3.O a 3.F) jsme se začali těšit a chystat na náš nadcházející pobyt v německém městě Vreden.

Naše cesta začala již brzy ráno v neděli, kdy jsme nasedli do autobusu a vydali se na dvanáctihodinovou jízdu plnou filmů, her a zpěvu. První dvě věci, které nás ve Vredenu zaujaly, byly typické cihlové rodinné domy, ale oblíbili jsme si také kola používaná k jízdě do školy.

První den jsme absolvovali prohlídku školy ( Gymnasium Georgianum ) a poté jsme prozkoumávali samotný Vreden. Ve skupinkách, formou soutěže, jsme objevovali různá historická zákoutí města. Odpoledne jsme strávili každý se svým „výměnným“ studentem a jeho rodinou, podobně jako každý následující večer. ( Šli jsme hrát například bowling.)

Exkurze Temelín

Jako každý rok i letos jsme navštívili jadernou elektrárnu v Temelíně.

Úvodem jsme v informačním centru byli poučeni o bezpečnosti při vstupu do elektrárny a pomocí projekce seznámeni s jadernou energií a chodem elektrárny. Paní průvodkyně nám ochotně odpověděla na naše otázky a v závěru jsme pomocí mlžné komory sledovali přirozené radioaktivní záření, které je všude kolem nás.

Bylo patrné, že na bezpečnost elektrárny je kladen velký důraz. Všechny batohy a mobily zůstaly v šatně. Každý musel mít průkaz totožnosti, který byl předem prověřen, prošel detektorem kovů, radiačním rámem a u každé skupiny byla u jednoho studenta provedena dechová zkouška na alkohol. Do elektrárny jsme šli po osmi s průvodkyní a ostrahou.

Výměnný pobyt žáků našeho gymnázia v Dánsku

Výměnný pobyt v Dánsku

Třetí týden nového školního roku, tedy od 17. do 21. září 2018, jsme téměř celá třída 6.O a 2 žáci ze 2.A strávili v dánském Norre Nissum a okolí. Všichni jsme se těšili na nové prostředí, lidi a zážitky. V neděli 16. září jsme se sešli na parkovišti u Elimu a kolem deváté večer odjeli. Prvních pár hodin cesty se všichni bavili, ale po první zastávce kolem půlnoci vše utichlo a většina z nás usnula. Po neočekávaně brzkém příjezdu jsme se vydali na krátkou procházku k moři a poté autobusem dojeli do Norre Nissum, kde už na nás netrpělivě čekali někteří dánští "výměnní" studenti. Dánští žáci a učitelé všechny přivítali a pohostili. Následovně nás rozdělili do skupin a provedli jejich městečkem. Poté studenti ubytovaní v rodinách odjeli se svými hostiteli domů a zbytek se pěšky odebral do nedaleké internátní školy Kongensgaard.

Prezentace výtvarných prací žáků gymnázia na výstavě v Bechyni

Koncem školního roku 2017/2018 byla v Mezinárodním muzeu keramiky v Bechyni otevřena výstava studentských výtvarných prací.

Práce byly realizovány v rámci každoročního projektu Alšovy jihočeské galerie, tentokrát s tématem „Cestou necestou“.

Gymnázium Písek reprezentuje více než 30 studentských prací.

Výstava je k vidění do 7. října 2018.