Vložil/a: Kuntová Radka , 19. Duben 2017 - 14:42

V sobotu 8. dubna 2017 se v Praze konalo národní kolo České lingvistické olympiády.

Tato olympiáda je vyhlašovaná Filozofickou a Matematicko-fyzikální fakultou UK v Praze a spoluvyhlašovaná MŠMT jako soutěž kategorie B. Studenti středních škol v ní řeší lingvisticky orientované úlohy, kdy pro úspěšné vyřešení je potřeba pořádně se zamyslet a pochopit,...

Vložil/a: Drnec Michal , 3. Duben 2017 - 11:43
Ve středu 29. března 2017 se v Českých Budějovicích konalo krajské kolo konverzační soutěže ve francouzském jazyce.
Naše gymnázium mělo zastoupení ve třech kategoriích, a to v kategorii ZŠ/A1, v kategorii ZŠ/A2 a v kategorii SŠ/B2.
V kategorii ZŠ/A1 se na krásném 3. místě umístila Alžběta Vavřincová ze třídy 2. F, v kategorii ZŠ/A2 na stejném, tedy 3. místě, žák třídy 3. O Šimon Glück, a v kategorii SŠ/B2 zvítězila Nikola Samcová ze třídy 7.O, která si svým 1. místem zajistila postup do národního kola.
Všem žákům gratulujeme k dosaženým úspěchům a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho gymnázia.
Vložil/a: Paulerová Eva , 28. Únor 2017 - 15:48
Ve dnech 22. - 27. ledna 2017 se konal lyžařský kurz v Rakousku. Nacházeli jsme se v oblasti Zell am See - Kaprun, ubytování pro nás zajišťoval Gasthof Glocknerhof. Ubytování bylo velmi pěkné a personál příjemný, bydlelo se nám skvěle.
Co se týká lyžování, navštívili jsme tři různá střediska - Schmittenhohe, Maiskogel a Kitzsteinhorn. Každé bylo jiné a každé mělo svou unikátní krásu. Po celou dobu lyžařského kurzu nás provázelo krásné počasí, nemělo to chybu.
Celkově byl kurz velkým zážitkem a všichni bychom se tam rádi jednoho dne vrátili