Bobřík informatiky 2023

I v letošním školním roce se naše škola zúčastnila Bobříka informatiky 2023.

Bobřík informatiky je online informatická soutěž žáků středních a základních škol, která nevyžaduje žádné předchozí speciální znalosti z informatiky. Soutěžní úlohy jsou vybírány z následujících oblastí: informační technologie v každodenním životě, programování a algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů, logika, praktické a technické otázky.

Bobřík informatiky je rozdělen do několika kategorií, my jsme se zúčastnili v následujících: 
Kategorie Benjamin - 1. místo Benjamin Lusk (2.O) se 189 body, 2. místo Petr Janout (2.O) a 3. místo Sofie Hamanaka 2.O.
Kategorie Kadet - 1. místo Ondřej Cendelín (1.O) se 177 body, 2. místo shodně Pavlína Viktorová (1.F), Matěj Šmíd (3.O), Lada Sobotková (3.O) a Justýna Císařová (1.F).
Kategorie Junior - 1. místo Nguyen Nho Minh Duc (5.O) se 176 body, 2. místo Ema Novodvorská (1.A) a 3. místo Stella Šanderová (5.O).
Kategorie Senior - 1. Matěj Záluský (6.O) se 172 body, 2. místo Veronika Jirčíková (7.O), 3. místo shodně Jennifer Heczková (7.O) a Adéla Průchová (7.O).

Kategorie Senior je jediná soutěžní kategorie, ze které se postupuje do celostátního kola. Z naší školy se to podařilo Matějovi Záluskému a Veronice Jirčíkové, kterým přejeme hodně štěstí do celostátního kola.