Gymnázium Písek vítězí v okresním kole Subterra Cupu

Florbalový tým našeho gymnázia se účastnil 14. prosince okresního kola Poháru středních škol, nově vedeném pod názvem Subterra Cup.
Náš výběr byl velmi rozmanitý. Tvořili ho jak zkušení mazáci z maturitních tříd, tak mladé pušky z nižších ročníků.
V prvním zápase turnaje jsme se utkali s výběrem Střední zdravotnické školy, který nás hned v 1. minutě zaskočil rychlým úvodním gólem. Z ledové sprchy jsme se však rychle oklepali a po brzkém vyrovnání jsme se vybičovali k aktivní, ofenzivní hře, díky které jsme si po pár minutách vytvořili komfortní náskok. Ten jsme ve zbytku zápasu už pouze navyšovali, a tak po závěrečné siréně svítilo na tabuli konečné skóre 8:1.
Naším druhým soupeřem se stal tým Střední průmyslové a Vyšší odborné školy. Do utkání se nám podařilo vstoupit mnohem lépe než do prvního klání. Po 9 vteřinách jsme se ujali vedení a těsně před prvním poločasem jsme již vedli o 3 branky. Bohužel jsme se čistého konta z první půle nedočkali, když jsme po prohraném buly inkasovali ukázkového šatňáka. Po přestávce jsme se nedokázali dostat do optimálního tempa, inkasovali jsme podruhé a na několik minut jsme se ocitli pod tlakem soupeře, kterého hnala touha po vyrovnání. Ze zámku protivníka jsme se však obětavou obranou dokázali vymanit a dvěma góly si pojistili výhru v tomto klíčovém utkání - 5:2.
Ihned po skončení tohoto matche jsme nastoupili k poslednímu utkání turnaje. Jako třetí a poslední nás vyzvala sestava Obchodní akademie. Ta se v dosavadním turnaji prezentovala defenzivním stylem hry, a tak bylo jasné, že dobýt jejich obranu nebude snadné. Vsadili jsme proto na běhavý a útočný styl hry, který se nám také vyplatil a po poločasovém hvizdu jsme vedli nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Po přestávce zavelela Obchodka k útoku, ale brankář nás skvěle podržel a my jsme tak mohli soupeře trestat z rychlých protiútoků. Výsledným skóre 3:1 jsme zvládli i poslední zápas a získali tak okresní titul a postup na lednové krajské kolo. Na druhém místě skončila Střední průmyslová a Vyšší odborná škola, jako třetí se umístila Obchodní akademie a čtvrtou příčku obsadila Střední zdravotnická škola.

Sestava: Ondřej Vít (4.A), Jan Prokopec (3.F), Štěpán Slunéčko (1.B), Lukáš Kulvejt (4.B), Jaroslav Hryzbil (4.A), Ondřej Kašpar (6.O), Matěj Prčík (2.A), Adam Petroušek (5.F), Šimon Glück (8.O), Štěpán Kacbunda (8.O), Vojtěch Kašpar (8.O), Jakub Halbrštat (3.F), Vít Prokopec (3.F), Matěj Hnyk (3.F)