Jarní matematická soutěž MaSo.

Jarní MaSo proběhlo ve středu 10. 5. 2023. Soutěžilo se současně v Praze, Brně, České Lípě, Českých Budějovicích, Litoměřicích, Opavě, Plzni a u nás v Písku. Soutěžilo 314 týmů z celé republiky. V naší aule se sešlo 15 týmů z různých škol v okolí.
MaSo je týmová matematická soutěž pro žáky šestých až devátých tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Pro své mladší kamarády ji připravují žáci vyšších ročníků, za což jim náleží díky.  Nejde tu ovšem jen o počítání příkladů. Za spočítané příklady získávají týmy tahy do hry, která je pak hlavním zdrojem jejich bodů do celkového hodnocení. Umístění týmu na stupních vítězů záleží nejen na tom, kolik správně vyřeší příkladů, ale také na strategii ve hře.
Za naše gymnázium soutěžily tři týmy. Krásné 2. místo v Písku  a celorepublikově 66. místo obsadil tým ve složení Jakub Francisty, Michal Nikodím a Jan Novák. Páté místo a celorepublikově 133. místo vybojovali Marek Dobeš, Nguyen Nho Minh Duc a Filip Novák. Pěkně si vedli i nováčci Barča Kolářová, Julča Holická, Barča Malinová a Lada Sobotková.
Všem soutěžícím blahopřejeme!