Juniorský maratonský běh

Po delší pauze, která byla zejména způsobena covidovou situací, se podařilo běžeckým nadšencům naší školy dát dohromady 10 běžců, kteří vyrazili na Juniorský štafetový maraton do Českých Budějovic. 

Již od pondělí nás provázeli komplikace vzhledem k onemocnění jednotlivých běžců, ale i přesto se vždy našli běžci, kteří se chtěli zúčastnit běhu. Na poslední chvíli celý běžecký tým zachránil i výměnný student z Brazílie Gabriel Bucar. Gabrielovi až po cestě do Českých Budějovic teprve došlo, k čemu se upsal. 

V den startu běžce začalo vykukovat slunce, které všem běžcům dodalo energii před startem. Maratónska vzdálenost 42 km byla rozdělena mezi 10 běžců. 1.běžec na startu se vydal na 6 km vzdálenost, zbylých 9 běžců už absolvovalo trať dlouhou 4 km. Kroužení na atletickém ovále, který byl dlouhý 400 m, se zdálo pro některé běžce nekonečné. Ale všichni nasi běžci zdárně zvládli uběhnout své vzdálenosti a doběhnout si tak v kraji pro krásné 9.misto mezi středními školami v čase 3:06:12.

Chci poděkovat všem zúčastněným běžců z naší školy. I přes velkou účast atletů, kteří v jiných týmech převažovali, jim i naši běžci dokázali konkurovat.

Složení štafety: Vojtěch Malina, Vít Kudweis, Dorota Putnová, Jan Novotný, Evelína Bočková, Ondřej Wagner, Nikola Valvodová, Adam Novák, Gabriel Bucar, Vojtěch Velát.