Kdy se žák nemusí ve škole testovat?

Milí žáci, vážení rodiče,

na začátku září, konkrétně 1., 6. a 9. září, ministerstva školství a zdravotnictví naplánovala testování žáků.

Naše škola využije opět antigenní testy a bude testovat způsobem, který již znáte z minulého školního roku. Rádi bychom Vás požádali o informace, které s testováním souvisejí.

Pokud patříte mezi žáky, kteří nově prodělali onemocnění Covid-19, sdělte, prosím, do kanceláře školy (smidmajerova.andrea@gymna-pi.cz) datum prvního pozitivního testu.

Pokud jste byli očkováni 2. dávkou vakcíny (1. dávkou v případě jednorázové vakcíny), sdělte, prosím, na stejnou e-mailovou adresu datum očkování poslední dávkou.

V obou případech je nutné doložit tuto skutečnost potvrzením, které se zakládá pro kontrolu KHS. Naskenujte tedy dokument a pošlete jako přílohu e-mailu, a to co nejdříve.

Samozřejmě je možné vytištěný dokument přinést první školní den.

Dle zkušeností ze škol v našem kraji, na kterých proběhla kontrola KHS, nestačí pro školní evidenci to, že žák má Tečku se „zeleným“ certifikátem v mobilu, kterou nám ukáže a my si pouze „odškrtneme“ příslušnou kolonku.

Velmi se tímto omlouvám za komplikace, které Vám působíme.

Stejným způsobem, prosím, postupujte, jestliže tyto skutečnosti nastanou v průběhu školního roku.

Žáci s ukončeným očkováním nebo s prodělaným onemocněním Covid-19 nemusejí být testováni.

Informace od Vás usnadní organizaci testování, zajistí hladší průběh a umožní plánovat testování před vyučováním na pozdější dobu. 

V průběhu minulého školního roku jsme testovali na podzim a po návratu k prezenční výuce. Počet zachycených pozitivních výsledků antigenních testů realizovaných školou za celé období mezi žáky i zaměstnanci je 1. Tento byl následně potvrzen PCR testem.

Děkuji  za Vaši pomoc.

Michal Drnec