Kolikrát za jeden den se potkají hodinová a minutová ručička?

aneb
SOUTĚŽ MaSo v Písku!


Ve středu 11. května 2022 se na několika místech České republiky, konkrétně v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Plzni, České Lípě, ale také v Písku na našem gymnáziu, konala matematická soutěž MaSo.

MaSo je týmová soutěž pro žáky šestých až devátých tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Nejde tu ovšem jen o počítání příkladů. Za spočítané příklady získávají týmy tahy do hry, která je pak hlavním zdrojem jejich bodů do celkového hodnocení.

Žáci počítají matematické příklady a řeší různé logické úlohy. Za jejich vyřešení pak mohou odehrávat tahy ve hře. Letos se dražily v aukci poštovní známky.
Kromě samostatné činnosti je důležitá i koordinace a vzájemná spolupráce. Umístění týmu na stupních vítězů záleží nejen na tom, kolik správně vyřeší příkladů, ale také na strategii ve hře.
Naše škola sestavila 4 týmy. Celkem soutěžilo v celé republice 231 týmů. Všichni si soutěž báječně užili a naši studenti obsadili krásná místa. Nejlépe si vedl tým žáků 3.O ve složení Jan Novák, Jakub Francisty, Michal Nikodím a Marek Dobeš. Získali 43. místo z celé republiky. Další tým z žáků 4.O ve složení Matěj Záluský, Milan Kadlec a Nguyen Hoang Phuc obsadil 58. místo. Mezi prvními 100 týmy figuroval i další tým z 3.O ve složení Adam Zuska, Adam Veselý a Nho Minh Duc Nguyen s Filipem Novákem. A soutěž si báječně užil i tým z 2.F ve složení Hana Pfeilerová, Jan Pašek a Sabine Serpolet.
Všem zúčastněným soutěžícím gratulujeme!

Soutěž v aule s velkým nasazením připravili pro své mladší spolužáky žáci z 5.O a 7.O:
Nováková Klára, Jirčíková Veronika, Zapletalová Anna, Sobotka Ivo, Kubeš Karel , Arnican Filip, Mařík Tadeáš, Wojdyla Alex, Polanský Dominik a zejména Větrovský Martin.
Všem pořadatelům patří velké díky!

 

Už to máte?

Dvadvacetkrát!

 

MaSo v akci
MaSo pomocníci v zeleném tričku
tým NOFRANIDO
tým ZUVENHONO
tým ZAKAPHU
tým PASEPFEI
Vyhlášení výsledků
Vyhlášení výsledků