MaSo

Jarní MaSo 2024 

Dne 14.5. se na naší škole uskutečnila matematická soutěž – MaSo. Soutěž probíhala souběžně v několika městech po celé České republice. V Písku soutěžilo 15 týmů včetně dvou týmů z naší školy. 

MaSo není jen o řešení matematických úloh, ale také o doprovodné online hře, která je na každém ročníku jiná. Tentokrát byla o strategickém nakupování železnic a převážení cestujících po evropských městech. Za každý správně vypočítaný příklad tým dostal 100 jednotek virtuální měny, za kterou pak následně mohl nakupovat a stavět koleje, a body do celkového hodnocení. Tým, který získal nejvíce bodů, vyhrál. 

Naše týmy se umístily na úctyhodném 7. místě ve složení Lada Sobotková, Barbora Malinová, Zuzana Kopecká, Julie Holická a na krásném 10. ve složení David Král, David Moser, Vítek Peniaštek, Matěj Šmíd (všichni 3.O). Děkujeme za vzornou reprezentaci školy! 

Neméně důležité díky také patří všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na organizaci. Bez jejich pomoci by se soutěž nemohla uskutečnit. Těšíme se na další ročník na podzim! 

Jan Kudrna 6.O