Matematické a fyzikální soutěže

I během druhého pololetí se naši žáci účastnili matematických a fyzikálních soutěží.

V okresním kole Matematické olympiády v kategorii Z8 (u nás třída 4. O) jsme měli dva úspěšné řešitele. Z celkového počtu 22 zúčastněných obsadil Lukáš Janča 4. místo a Jakub Janča 5. – 9. místo.
V krajském kole kategorie A (3. a 4. ročníky SŠ) vybojoval Martin Větrovský (8. O) 6. – 7. místo z celkového počtu 31 soutěžících, u kategorie C (1. ročníky SŠ) obsadil 6. – 8. místo Milan Kadlec (5. O) a oba hoši se také stali úspěšnými řešiteli. Milan Kadlec je zároveň úspěšným řešitelem krajského kola fyzikální olympiády.

V krajské statistice matematické soutěže Klokan 2023, která uvádí 10 nejúspěšnějších řešitelů ze všech škol Jihočeského kraje, získal v kategorii Benjamin Matěj Šmíd (2. O) 3. – 5. místo a Matěj Záluský (5. O) v kategorii Junior 4. místo.

Do Prahy se naši soutěžící rozjeli i na mezinárodní týmovou matematickou soutěž Náboj. Tým Juniorů tvořili z 3. F Thu Minh Nguyen, Jan Pašek, Jan Pexídr, Hana Pfeilerová a Sabine Serpolet, tým Seniorů sestavili z 7. O Adéla Kroupová, Kateřina Kučinová, Dorota Putnová a Jakub Sobotka. Ani jednomu týmu se nedařilo podle jejich představ, ale důležité je, že se soutěže zúčastnili a užili si 120 minut s příklady zaměřenými na představivost a logické myšlení.

Radka Kuntová