Na otočku do Prahy

 

          Dne 13. 9. 2022 se třídy 3. a 4.F vydaly na školní výlet do Prahy, kde navštívily Francouzský Institut a Obecní dům, v němž na ně čekala výstava iMucha Alfonse Muchy a prohlídka veřejnosti nepřístupných zákoutí celé budovy.

          V osm hodin ráno se obě třídy sešly a vyrazily autobusem za celodenním výletem do našeho hlavního města. Jako první nás čekal Francouzský Institut. Tam jsme se posadili do skvěle zařízeného kina a zhlédli artový film Bláznivý Petříček, samozřejmě ve francouzštině. Další byla na programu přednáška o možnostech studia v zahraničí a následná prohlídka nové mediatéky se spoustou zajímavých knih i moderním videoherním koutem. Po menší pauze na svačinu jsme se přesunuli do Obecního domu.

Uvnitř na nás čekala už zmíněná komentovaná výstava Alfonse Muchy, která byla velice zajímavě pojatá a využívala různé technologie, aby legendární díla „přivedla k životu“. Potom následovala finální aktivita tohoto výletu, komentovaná prohlídka Obecního domu. Viděli jsme úžasný interiér jedné z nejproslulejších secesních budov u nás. Jako bonus jsme potkali i pár známých tváří, patřil mezi ně Ivan Bartoš a také Karel Voříšek, jenž absolvoval v objektu televizní natáčení.

Exkurzi bych hodnotil velice kladně. Trvala celý den, ale byla naplněna řadou aktivit, takže se nikdo nenudil. Vše bylo skvěle zorganizované a naplánované. Snad bude takových výjezdů během školního roku co nejvíce.

Tobiáš Brabec 4. F