Ohlédnutí za Celostátní přehlídkou dětských recitátorů

Tereza Literáková ze třídy 2.O se dne 25. dubna 2024 zúčastnila krajského kola Celostátní přehlídky dětských recitátorů v Českém Krumlově a obsadila úžasné třetí místo. Moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy!

A jak se za soutěží ohlíží Terka?

Na recitační soutěži jsem letos byla úplně poprvé, takže to je pro mě nová zkušenost. A musím říct, že mě to opravdu bavilo. Nepočítala jsem s tím, že se dostanu až do krajského kola, natož že bych se mohla nakonec ocitnout ve státním. Dobře, ta myšlenka přišla, ale bylo to spíš přání než očekávání. Chtěla jsem si to zažít a užít, což se mi splnilo. Původně jsem se přihlásila, protože se přihlásily kamarádky, ale jsem ráda, že jsem to udělala.

Ze začátku jsem byla nervózní, protože jsem soutěživý typ – když nejde o sporty – pak mě to ovšem začalo bavit. Poslouchat ostatní, čerpat inspiraci, zažít den jinak než ve škole. V krajském kole jsem skončila jako náhradnice na státní kolo, ale já raději říkám, že jsem skončila třetí, protože slovo náhradnice mě už od začátku vytáčí. Je to jako mít něco na dosah ruky, a pak zjistit, že vám chybí dva centimetry. Možná to zní nafoukaně, že mi nestačí být v krajském kole, ale jde pouze o princip, že ráda vyhrávám. Nicméně jsem si všechna kola moc užila a příští rok jdu určitě znovu – pokud se tedy dostanu dál než do školního kola – a opravdu se těším.        Tereza Literáková, 2.O