Podzimní MaSo

MaSo v naší škole 2.11.
MaSo je týmová matematická soutěž pro žáky šestých až devátých tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, která se koná dvakrát ročně. Nejde tu ovšem jen o počítání příkladů. Za spočítané příklady získávají týmy tahy do hry, která je pak hlavním zdrojem jejich bodů do celkového hodnocení. Umístění týmu na stupních vítězů záleží nejen na tom, kolik správně vyřeší příkladů, ale také na strategii ve hře.
Letošního podzimního MaSa se zúčastnilo celkem 305 týmů po celé naší republice. V aule gymnázia v Písku soutěžilo 15 týmů z okolních i vzdálenějších škol.
Soutěž pro své mladší spolužáky připravili žáci z vyšších ročníků, vedoucím soutěžní místnosti v Písku byl Jan Kudrna, který prováděl celou soutěží. Všichni pomocníci odvedli skvělou práci a patří jim velký dík!
První místo v Písku obsadil tým MaSoKoHo z žákyň našeho gymnázia, ve složení Malinová Barbora, Sobotková Lada, Kopecká Zuzana a Holická Julie. Děvčata vypočítala úspěšně 24 příkladů a získala 478 bodů. Celorepublikově to stačilo na krásné 95. místo! Statečně si vedl i tým RáKonČech ve složení Rádr Adam, Konfršt Ondřej a Čechal Dominik, který vybojoval 7. místo. Hoši vyřešili úspěšně 15 příkladů a získali 301 bodů. Celorepublikově se umístili na pěkném 208. místě z 305 soutěžních týmů.
Všem soutěžícím gratulujeme!