Poznávací exkurze do údolí Wachau a Vídně

Se třídou 4.O a 5.O jsme se v termínu 10.-11.6. vydali prozkoumat krásy Rakouska, konkrétně údolí Wachau a hlavní město Vídeň.

Autobusem jsme vyjeli v pondělí brzy ráno. První zastávku jsme si udělali v rakouském městě Kremže (Krems). Po prohlídce historického centra jsme pokračovali do Dürnsteinu, kde jsme plánovali vyjít na zříceninu nad městem. Bohužel nám ale nepřálo počasí, proto jsme se za vydatného deště pouze prošli podél Dunaje a krátce si prohlédli město s klášterem. Další zastávkou byl Melk. Během rozchodu jsem konečně využila svoje znalosti němčiny při objednávání zmrzlinového poháru. Hlavním cílem v městě Melk byl ale klášter, kam jsme se také podívali a absolvovali prohlídku. Po tomto dlouhém dni jsme naším autobusem vyrazili do Vídně, kde jsme se již jen ubytovali v hostelu a ulehli k spánku.

Ráno na nás čekala chutná snídaně, po které jsme vyrazili na naši první úterní zastávku - letní sídlo Habsburků Schönbrunn. Zámek a okolní park jsme si prohlédli a pokračovali do centra, kde jsme měli možnost vidět Hofburg, vídeňskou radnici, budovu rakouského parlamentu, Hundertwasserhaus a samozřejmě jsme nemohli vynechat katedrálu svatého Štěpána. Po rozchodu v centru města nás čekala už jen dlouhá cesta do Písku.

Exkurzi jsme si moc užili, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací a přiučili jsme se i nějaká nová německá slovíčka :).

Jana Záluská, 4.O