Republikové finále v plavání Jindřichův Hradec

V pondělí 27.1.2020 jsem se spolu se strakonickým Gymnáziem vypravili do Jindřichova Hradce, kde se konalo Republikové finále v plavání středních škol. Z naší školy se do finále probojoval tým dívek, který v krajském kole obsadil 1. místo. Republikového finále se zúčastnilo 12 družstev dívek a 12 družstev chlapců z České republiky.
Jako první čekala děvčata štafeta 6 x 50m volným způsobem. Děvčata obsadila 6. místo ve skvělém čase 3:16,66. Na vítězky ztratila 18,67 sekund.
Jako další probíhal závod jednotlivců na 50m, kde děvčata musela obsadit všechny plavecké styly. V individuálním závodu v motýlku plavala Bára Houšková (2.B), která si doplavala pro 6. místo v čase 33,76. Ve znaku školu reprezentovala Lucie Souhradová (8.O), která obsadila 11. místo časem 38,14. Volným způsobem (kraulem) plavala za naší školu tři děvčata a umístila se takto: 14. místo Lucie Blažková (3.B) v čase 33,61, 15. místo Andrea Matošková (7.O) v čase 34,29 a na 16. místě Anna Buchtelová (1.A) v čase 34,47. Mezi prsařkami plavala za naší školu Johana Švandová (3.F), která skončila těsně na 2. místě v čase 36,28.
Na závěr čekal děvčata závod polohovým způsobem 4 x 50m, kde plavaly Lucie Souhradová, Johana Švandová, Bára Houšková a Anna Buchtelová. I tady jsme obsadili 6. místo.
Po sečtení celkových umístění ze všech disciplín si děvčata z Gymnázia Písek ve velké konkurenci doplavala pro krásné 7. místo.

Všem děkujeme za reprezentaci naší školy.