Šachový turnaj žáků píseckých škol

Již tradičně se kolem Velikonoc na půdě naší školy odehrává šachový turnaj žáků píseckých škol.
Tentokrát to bylo v pátek 14. dubna 2023 a kromě žáků gymnázia se do turnaje "JARO 2023" přihlásili také šachisté z některých základních škol, jmenovitě ZŠ Šobrova, ZŠ Svobodná a ZS Cesta.

Ač bylo věkové rozpětí hráčů značné, přesto nelze říci, že by mladší žáci byli vždy slabšími soupeři těm starším. A tak se během devíti kol švýcarským systémem postupně vytvořilo pořadí všech dvaatřiceti soutěžících, ve kterém byly jednotlivé věkové skupiny dosti promíchané.

Na stupních vítězů nakonec přeci jen stanuli ostřílení borci z gymnázia, kteří již mají hodně za sebou: Jakub Stinka (1.), Matěj Záluský(2.) a Benedikt Chmelík(3.). Z hostujících škol pak nejlépe dopadli Volodymyr Zinchuk ze ZŠ Šobrova (8.), Jiří Sulek ze ZŠ Cesta (14.) a Filip Kerner ze ZŠ Svobodná (15.)

Touto cestou velmi děkujeme panu Tomáši Růžičkovi za zajištění turnaje herním materiálem a poskytnutí služby rozhodčího, dále DDM Písek za zajištění hlavních cen, a vedení gymnázia za drobné věcné ceny a vstřícný přístup k organizaci celého turnaje.

Věříme, že si šachisté turnaj užili a těšíme se již nyní na jeho další ročník na jaře příštího roku!

Vítězná trojice
PřílohaVelikost
konecne_poradi.pdf424.39 KB