Úspěchy v Logické olympiádě

Stejně jako v minulých letech ani na začátku letošního školního roku žáci naší školy nezaháleli, chtěli si drobátko zapřemýšlet, a tak se dvacet z nás přihlásilo na Logickou olympiádu.

Do této soutěže, organizované Mensou ČR, se celorepublikově zapojilo přes 94 000 žáků z více než 3 000 škol.

Základní kolo jsme vyplňovali v 35minutovém limitu online z pohodlí domova.
Ve velké jihočeské konkurenci nás do krajského kola postoupilo pět. V kategorii B, druhé stupně základních škol, Jan Novák ze 4.O, ve středoškolské kategorii C čtyřlístek ve složení Martin Větrovský (8.O, 4. místo v rámci kraje), Matěj Záluský, Milan Kadlec (oba 5.O, 14. a 36.-38. místo v rámci kraje) a Lucie Pojslová (4.A, 41.-42. místo v rámci kraje).

V pátek 4. listopadu jsme pak vyrazili do Českých Budějovic, kde se v zasedacím sále krajského úřadu konalo krajské kolo. Soutěž sestávala z písemného testu, v němž měli účastníci v krátkém časovém limitu vyřešit co nejvíce logických úloh. To bylo však pořád velmi jednoduché ve srovnání s později promítaným multimediálním testem, který se dal stíhat jen s velkými obtížemi a který tvořil druhou část bodového ohodnocení.

Nakonec jsme svou účast přetavili ve výsledky, i když postup do celostátního finále nám o několik bodíků unikl. V základoškolské kategorii obsadil Jan Novák 21. místo, ve středoškolské pak Matěj Záluský 6. místo, moje maličkost hned v závěsu 7. místo, Milan Kadlec 16. místo a Lucie Pojslová 20. místo.

Soutěž jsme si moc užili, bylo to pro nás bylo příjemné zpestření běžných školních dní.

 

Martin Větrovský (8.O)