Větrné mlýny na scéně

První dva dny po jarních prázdninách patřily divadlu. Naši žáci zažili hned dva "boje s větrnými mlýny".

V pondělí 27.2. sledovaly 2.-4. ročníky vyššího gymnázia v Divadle F. Šrámka marný boj Patricka McMurphyho se sestrou Ratchedovou ve hře Přelet nad kukaččím hnízdem, v úterý přijel bojovat, tentokrát do naší školy, samotný don Quijote, představení bylo určené pro 8. a 9. ročníky ZŠ. 

Divadelní adaptaci slavného románu Kena Keseyho uvedlo na píseckou scénu Divadlo R. Brzobohatého. I když hra trvala dvě a půl hodiny, děj a výkony herců byly natolik strhující, že se diváci ani nenadáli a už byl čas odměnit všechny představitele potleskem. 

Další bitva se odehrála následující den ve školní aule, ale ani tady neměl hlavní hrdina proti přesile šanci. Dva herečtí představitelé ( Divadélko pro školy z Hradce Králové) se snažili diváky zábavnou formou poučit o španělském renesančním dramatu v průběhu div.představení Don Quijote a ti druzí... Zaujmout žáky 8.a 9.ročníků nebývá vždy jednoduché, ale těmto dvěma "rytířům" se to bezpochyby povedlo. Odměnou jim byl neutuchající aplaus! Inu, ne všechny boje jsou marné...