Banner Gymnázium Písek pohled z Komenského ulice

Naše škola

Hlavním posláním školy a gymnázií obecně je především příprava studentů pro studium na vysoké škole.

Ze života školy   Fotogalerie
Logo školního časopisu GP Times

GP Times

Školní časopis vydávaný studenty.

Informace  Aktuálně
Banner Logo Nadační fond Gymnázia Písek

Nadační fond

Hlavní činností fondu je podpora výchovné a vzdělávací činnosti na Gymnáziu Písek. Podílí se také na oceňování nejlepších žáků školy.

O fondu   Aktuálně
Banner logo senátu Gymnázia Písek

Senát Gymnázia Písek

Posláním Senátu Gymnázia Písek je hájit zájmy studentů a zprostředkovat komunikaci mezi studenty a vedením školy.

Informace  Aktuálně
Banner vzhled budoucího venkovního pavilonu

Pavilon

Návrhy představují absolventi Gymnázia Písek.
 

AKTUALITY nejnovější vydané články

Přehlídka dětských recitátorů

Letošní okresní kolo Přehlídky dětských recitátorů se již tradičně konalo   v loutkovém sálu Centra kultury města Písku. Sváteční náladu přítomným v hledišti navodilo celkem 45 soutěžících, kteří prezentovali své vybrané prozaické či básnické texty celkem ve čtyřech věkových kategoriích.  Ze školního kola našeho nižšího gymnázia byli vybráni čtyři účinkující, kteří velmi pěkně reprezentovali naši školu. Ocenění poroty s knižními poukázkami pak získali Karel Roubych ze třídy 1.F a Ema Fikejzová z 1.O. Všem zúčastněným děkujeme a oceněným gratulujeme.

Třeboň poetická

 

Třeboň poetická je jihočeská postupová přehlídka uměleckého přednesu a divadla poezie, je krajským kolem celostátní soutěže Wolkrův Prostějov. Proběhla o víkendu 18.-19. března v divadle J.K.Tyla v Třeboni.

Přehlídky se mohou účastnit sóloví recitátoři i soubory divadla poezie z celého Jihočeského kraje, kteří absolvovali 9.třídu ZŠ nebo odpovídající třídu víceletého gymnázia.

Z našeho gymnázia se přehlídky účastnila Viktorie Mohňanská ze třídy 5.O. Mezi soutěžícími její kategorie /16 – 18 let/  získala čestné uznání, což znamená výborné 2.-3. místo. Jako jediná reprezentovala písecký okres.

Podle svých slov načerpala studentka obrovské zkušenosti a motivaci do dalšího svého recitačního umění, spoustu užitečných rad od lektorského sboru/porota/ a odnesla si krásné a neuvěřitelné zážitky z celého dne, stráveného za podpory rodiny v jedinečném prostředí Třeboně.

Moc blahopřejeme.

Klokan 2023

Každoročně v měsíci březnu „doskáče“ na naši školu matematická soutěž Klokan. Ne jinak tomu bylo i letos v pátek 17. 3. Z 19 tříd se soutěže zúčastnilo celkem 91 žáků a výsledky jsou následující:
kategorie Benjamin: 1. místo Matěj Šmíd, 2. místo Lada Sobotková, 3. místo Jan Halbrštát, všichni ze 2. O;
kategorie Kadet: 1. místo Michal Nikodím, 2. místo Jakub Francisty, 3. místo Jan Novák, všichni ze 4. O;
kategorie Junior: 1. místo Matěj Záluský (5. O), 2. místo Veronika Jirčíková (6. O), 3. místo Filip Kortan (5. O);
kategorie Student: 1. místo Filip Arnican (8. O), 2. – 3. místo Stanislav Dědič (6. F) a Martin Větrovský (8. O).

V síti: Za školou

Film s následnou debatou

Téma: Sexuální obtěžování na internetu Mluvčí: Vít Klusák (producent), Tereza Těžká (herečka)

PAMĚŤOVÝ REKORD ŠKOLY PŘEKONÁN!

V rámci oslav mezinárodního dne čísla Pí proběhla 14. března 2023 v aule školy velká paměťová soutěž "O krále čísla Pí".

Pět přihlášených borců se utkalo v paměťových disciplínách, jaké známe z mezinárodních paměťových soutěží - zapamatování si čísel, slov, obrázků apod. v časovém limitu. Byli to: Ondřej Sedlák z 1.F, Elen Horáková ze 2.F, Samuel Čejka ze 3.O, Nikol Jirčíková ze 4.O a Adam Černý ze 6.O.

Komiks

Ve čtvrtek 9. března 2023 se na našem gymnáziu konala velmi zajímavá akce. Navštívil nás autor komiksů, spisovatel a ilustrátor pan Jiří Grus.

V první části besedy jsme se dozvěděli, jak se dělá takový správný komiks, a prohlédli jsme si několik zajímavých ilustrací. V krátkém videu jsme se seznámili také s filmovou podobou komiksu.

V druhé části jsme si mohli vyzkoušet samotné tvoření vlastního komiksu. Na první pohled to vypadalo jednoduše, ale brzy jsme zjistili, že je to mnohem těžší, než by se mohlo zdát.

Myslím, že beseda se vydařila. Přinesla nám mnoho zážitků a spoustu zajímavých informací.

Ema Fikejzová, 1.O

 

Akce se zúčastnily třídy 1.O, 2.O, 3.O a 1.F.